NIEDZIELA ZWYKŁA
14.06.2026
- Przeżywamy dziś 11 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ w roku liturgicznym.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- poniedziałek: Msza św. o g. 18:00. Nabożeństwo czerwcowe o g. 17:30.
- wtorek: nabożeństwo czerwcowe o g. 18:00, zaraz po nabożeństwie Msza św.
Ze względu na mój wyjazd na 8-dniową pielgrzymkę Mszy św. od środy do soboty nie będzie. W niedzielę Msza św. wg dotychczasowego porządku. Nabożeństwo czerwcowe o 8:30.
Nabożeństwo czerwcowe od środy do soboty będzie o g. 9:00. Poprowadzi je nasz szafarz p. ANDRZEJ ADAMCZEWSKI. Będzie też można przyjąć KOMUNIĘ ŚW.
Podczas mojej nieobecności w pilnych i ważnych sprawach związanych z posługą duszpasterską proszę zwracać się do ks. dziekana WŁADYSŁAWA SZMULA lub do ks. kan. JERZEGO BALCERA bądź też do ks. kan. ANDRZEJA CIUCZKOWSKIEGO.
- Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na spłatę zadłużenia powstałego w wyniku wykańczania budowy domu parafialnego.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARM.
- Składam gorące podziękowanie p. PAWŁOWI KUZYKOWI za skoszenie trawy przy kościele.
- Numery telefonów do kapłanów, którzy zastąpią mnie w czasie mojej nieobecności:
- KS. DZIEKAN WŁADYSŁAW SZMUL – 515 291 250
- KS. KAN. JERZY BALCER – 783 652 491
- KS. KAN. ANDRZEJ CIUCZKOWSKI – 600 939 159
10 NIEDZIELA ZWYKŁA
7.06.2026
- Przeżywamy dzisiaj 10 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W ROKU LITURGICZNYM. W całej Polsce dzisiejsza niedziela jest NIEDZIELĄ DZIĘKCZYNIENIA. Po każdej Mszy św. będą zbierane do specjalnych puszek ofiary na dokończenie budowy ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ w Warszawie, a dokładnie w Wilanowie. Większe informacje na ten temat zawarte są w liście, który czytałem w ramach homilii.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: Msza św. o g. 18:00, nabożeństwo czerwcowe o g. 17:30.
- ŚRODA: nabożeństwo czerwcowe o g. 7:00, po nabożeństwie Msza św.
- SOBOTA: 2 Msze św. o g. 11:30 i 16:00 (połączona z sakr. małżeństwa). Nabożeństwo czerwcowe o g. 11:15.
- Dzisiaj na Mszy św. o g. 16:00 uczniowie kl. IV przeżywać będą I ROCZNICĘ przyjęcia I KOMUNII ŚW.
- Polecam kolejny nr GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
- W czwartek 11 czerwca odbędzie się po Mszy św. o g. 18:00 bardzo ważne spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakr. BIERZMOWANIA. Obecność obowiązkowa dla wszystkich osób, które chcą przyjąć ten sakrament.
- W piątek przypada uroczystośc Najświętrzego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiazuje wstrzemięźliwośc od pokarmów miesnych.
- W sobotę 13 czerwca ks. WIESŁAW KANIUGA – proboszcz parafii w Lubajnach zaprasza na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o g. 20:00. Bliższe informacje na ten temat na tablicy ogłoszeń w gablocie przy kościele.
- Składam gorące podziękowanie p. ANDRZEJOWI GIZA za prace wykonywane przy kościele.
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW.
UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW.
31.05.2026
- Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW., która w naszej parafii połączona jest z UROCZYSTOŚCIĄ I KOMUNII ŚW. Ośmioro uczniów kl. III przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc.
- Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą BIAŁY TYDZIEŃ. Zapraszam wszystkie dzieci do udziału we Mszach św. o g. 18:00 (z wyj. czwartku). Proszę rodziców, aby zadbali o to.
BIAŁY TYDZIEŃ będzie wyglądał następująco:
- PONIEDZIAŁEK: dzieci na Mszę św. o g. 18:00 przyniosą do poświęcenia MEDALIKI, które otrzymały z racji I KOMUNII ŚW.
- WTOREK: dzieci pojadą z pielgrzymką do SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ w Gietrzwałdzie. Tutaj też wezmą udział we Mszy św.
- ŚRODA: dzieci na Mszę św. przyniosą do poświęcenia KSIĄŻECZKI, które otrzymały z racji I KOMUNII ŚW. i OBRAZKI.
- CZWARTEK: dzieci wezmą udział w procesji BOŻEGO CIAŁA.
- PIĄTEK: dzieci złożą przyrzeczenia abstynenckie.
- SOBOTA: Msza św. o g. 9:00; Nab. czerwcowe o 8:30.
- W czwartek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. W tym dniu zostaną odprawione 2 Msze św.: o g. 9:00 i 12:00. Po Mszy św. o g. 9:00 wyruszymy z procesją do 4 OŁTARZY. Tradycją lat ubiegłych proszę mieszkańców z poszczególnych ulic o przygotowanie ołtarzy. I tak:
- I OŁTARZ przy ul. JEZIORNEJ przygotowują mieszkańcy z ul. JEZIORNEJ i SZKOLNEJ.
- II OŁTARZ przy ul. ŚWIETLIŃSKIEJ przy FIRMIE BART przygotowują parafianie z ul. ŚWIETLIŃSKIEJ, WIDOK, RODZINNEJ i KWIATOWEJ.
- III OŁTARZ przy kapliczce na placu Mariackim przygotowują parafianie z ul. POLNEJ, OGRODOWEJ, KAJKI i NA WZGÓRZU.
- IV OŁTARZ przy wejściu na plac kościelny przygotowują parafianie z ul. HENRYKOWSKIEJ, BUKOWEJ, DĘBOWEJ, BRZOZOWEJ i SŁONECZNEJ.
Bardzo proszę o włączenie się mieszkańców poszczególnych ulic w przygotowanie ołtarzy. Proszę też o nazbieranie płatków kwiatów do sypania podczas procesji BOŻEGO CIAŁA. Proszę również o udekorowanie okien waszych mieszkań, w szczególności na trasie procesji. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne i inne młodsze dzieci do sypania kwiatków na trasie procesji. Proszę o zabranie koszyczków, mogą być też od święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.
- Chciałbym bardzo gorąco podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za owocną i miłą współpracę, za pomoc w przygotowaniach do tej pięknej uroczystości, za posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego. Dziękuję za dar dla kościoła w postaci dokończenia schodów przy bocznym wejściu oraz zakupienie obrzeży i cementu.
BÓG ZAPŁAĆ RODZICOM DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH. - Jutro rozpoczyna się miesiąc CZERWIEC poświęcony czci SERCA JEZUSOWEGO. Dlatego przez cały m-c CZERWIEC odprawiane będzie NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z odśpiewywaniem LITANII do NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA od poniedziałku do piątku o g. 17:30, a w sobotę i niedzielę o 8:30. Gorąco zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.
- W tym tygodniu przypada I ŚRODA m-ca. Zapraszam na APEL JASNOGÓRSKI o g. 21:00.
- W tym tygodniu przypada I PIĄTEK m-ca. Od godzin porannych będę odwiedzał chorych z NAJŚW. SAKRAMENTEM.
- O g. 17:10 – SPOWIEDŹ PIERWSZOPIĄTKOWA
- O g. 17:30 – NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
- O g. 18:00 – MSZA ŚW. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych w ramach BIAŁEGO TYGODNIA.
- Polecam kolejny nr Gościa Niedzielnego wraz z Posłańcem Warmińskim.
- W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 16:00 uczniowie kl. czwartych przeżywać będą rocznicę I KOMUNII ŚW.
- Próba z tymi uczniami odbędzie się w sobotę 6 czerwca o g. 10:00.
- W przyszłą niedzielę w całej POLSCE przeżywać będziemy DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA. Po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na dokończenie budowy ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ w WARSZAWIE.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.
24.05.2026
ZIELONE ŚWIĄTKI
- Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW., potocznie ZIELONE ŚWIĄTKI. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny w kościele katolickim.
- Następna niedziela 31 maja będzie UROCZYSTOŚCIĄ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, a także naszą parafialną UROCZYSTOŚCIĄ I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
Ośmioro ucz. kl. III po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swoich serc.
Uroczystość I Komunii św. będzie o g. 11:30.
Ze względu na tę uroczystość zapraszam osoby niezwiązane z nią na Mszę św. o g. 9:00 lub 16:00. - Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców, rodziców chrzestnych, członków rodziny i wszystkich chętnych odbędzie się w SOBOTĘ o g. 11:00.
- Bardzo dziękuję za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę na spłatę zadłużenia, złożyliście państwo 2471,20 zł. BÓG-ZAPŁAĆ.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- od poniedziałku do czwartku Msza św. o g. 18:00; nabożeństwo majowe o 17:30.
- aby umożliwić rodzicom dzieci pierwszokomunijnych posprzątanie i udekorowanie kościoła, w piątek i sobotę Msza św. o g. 9:00 i nabożeństwo majowe o g. 9:30.
- Polecam kolejny numer Gościa Niedzielnego wraz z Posłańcem Warmińskim.
- Chciałbym serdecznie podziękować paniom, które we wtorek sprzątały w domu parafialnym.
- Dzisiaj po Mszy św. o g. 16:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakr. bierzmowania.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 9:00 zmiana tajemnic różańcowych.
7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
17.05.2026
- Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
Przyszła niedziela będzie UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚW. zwaną potocznie „ZIELONYMI ŚWIĄTKAMI”, bo wiąże się z ludowymi obrzędami wiosennymi zielenią przystrajającą domy, oraz końcem okresu zimowego.
Zesłanie Ducha Św. zw. jest też PIĘĆDZIESIĄTNICĄ bo obchodzimy tę uroczystość 50 dni po WIELKANOCY. Uroczystość ta upamiętnia zstąpienie Ducha Św. na apostołów i jest uznawana za „POCZĄTEK KOŚCIOŁA”.
Uroczystość ta kończy okres wielkanocny W KOŚCIELE KATOLICKIM. - Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- od poniedziałku do piątku Msza św. o g. 18:00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE o g. 17:30
- w sobotę Msza św. o g. 9:00; NABOŻEŃSTWO MAJOWE o g. 8:30.
- Za 2 tygodnie przeżywać będziemy w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. o g. 11:30. Dlatego prosiłbym, aby osoby niezwiązane z tą uroczystością uczęszczające na Mszę św. o g. 11:30 przyszły na Mszę o g. 9:00 lub 16:00.
- Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na spłatę zadłużenia za prace wykonywane w domu parafialnym.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 16:00 spotkanie z osobami przygotowującymi się do sakr. bierzmowania.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZ. wraz z POSŁAŃCEM WARM.
- Składam gorące podziękowanie panu ANDRZEJOWI ADAMCZENSKIEMU za prace wykonywane w domu parafialnym.
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 maja 2026
- Przeżywamy dzisiaj 6 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ.
Przyszła 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA będzie UROCZYSTOŚCIĄ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. - Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- od poniedziałku do piątku Msza św. o g. 18:00; NABOŻEŃSTWO MAJOWE o g. 17:30
- w sobotę Msza św. o g. 10:00; NABOŻEŃSTWO MAJOWE o g. 9:30
- W następną 3-cią niedzielę miesiąca będą zbierane ofiary na spłatę zadłużenia.
- Polecam kolejny nr GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
- Kochani! 1 lipca miną 2 lata jak objąłem jako proboszcz tę parafię. Jeden z celów, który mi przyświecał było dokończenie budowy domu parafialnego. Cieszę się, że prace wykończeniowe dobiegają już końca, o czym chciałem was poinformować.
Poniesione koszty za materiały i wykonane prace mieszczą się w granicach ok. 385 tys. zł. Część tej kwoty została już spłacona. ok. 175 tys. zł otrzymałem od was – drodzy państwo w ramach zbiórek w każdą trzecią niedzielę miesiąca na spłatę zadłużenia, oraz od kilku osób indywidualnie. Z mojej strony na ten cel zostały przeznaczone ofiary zebrane podczas dwóch kolęd, ofiary z wypominek i zbiorowych Mszy św. za zmarłych, ofiary z posług duszpasterskich takich jak: śluby, pogrzeby, chrzty, oraz ofiary z głoszonych przeze mnie rekolekcji. Wspomogli mnie także moi rocznikowi koledzy kapłani.
Pozostało jeszcze do spłacenia ok. 210 tys. zł. Dlatego chciałbym jeszcze prosić was o pomoc w jak najszybszym spłaceniu tego zobowiązania.
Pamiętajmy, że dom parafialny jest własnością parafii, a nie ks. proboszcza. Ja nie zabiorę nic ze sobą, będę tylko lokatorem, a dom pozostanie jako dobro materialne parafii.
Chciałbym jeszcze gorąco podziękować wszystkim osobom, które wspomagają mnie swoimi ofiarami i pracą.
- Ks. proboszcz WIESŁAW KANIUGA zaprasza w najbliższą środę 13 maja do LUBAJN na JUBILEUSZOWE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z okazji 30-LECIA odprawiania tych nabożeństw pod przewodnictwem abp JÓZEFA GÓRZYŃSKIEGO.
- Przedszkole w Tyrowie dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Osoby zainteresowane mogą znaleźć informacje na ten temat na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.
- Składam gorące podziękowania p. ANDRZEJOWI HORBAJCZUK za wymalowanie salki. BÓG ZAPŁAĆ.
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 MAJA 2026 r.
- Przeżywamy dzisiaj 5 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, a jednocześnie UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI i 235 ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-MAJOWEJ, które obchodziliśmy w dniu wczorajszym.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- od poniedziałku do soboty Msza św. o g. 18:00; NABOŻEŃSTWO MAJOWE o g. 17:30
Dzieci, młodzież, dorosłych zapraszam do udziału w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH w ramach wdzięczności NMP za Jej opiekę i wstawiennictwo za nami u Jej Syna Jezusa Chrystusa.
- W tym tygodniu przypada I CZWARTEK m-ca. Zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie o g. 17:00; o 17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE; o g. 18:00 MSZA ŚW.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
- W tym tygodniu wypada też I ŚRODA miesiąca. Zapraszam na APEL JASNOGÓRSKI o g. 21:00 po dłuższej zimowej przerwie.
- Składam staropolskie BÓG-ZAPŁAĆ p. ANDRZEJOWI BARTNICKIEMU, p. KAMILOWI SKOLMOWSKIEMU i STANISŁAWOWI KUZYK za posianie trawy przed kościołem, a państwu ANNIE i ANDRZEJOWI HORBAJCZUK za rozpoczęcie malowania salki.
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2026
- Obchodzimy dzisiaj 4 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, która nazywana jest NIEDZIELĄ DOBREGO PASTERZA i rozpoczyna TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE, ZAKONNE I MISYJNE. Współczesny świat potrzebuje dobrych pasterzy, którzy zbliżą nas do Boga i pogłębią naszą wiarę. Dlatego módlmy się o nowe powołania i o wszystkich obecnych pasterzy, aby z sercem i miłością pełnili swoją misję, do której Bóg ich powołał.
MAJ
W piątek rozpocznie się miesiąc Maj – najpiękniejszy miesiąc w roku, kiedy to przyroda budzi się ze snu do nowego życia i zachwyca nasze oczy swoim pięknem. I właśnie ten piękny miesiąc MAJ poświęcony jest MATCE BOŻEJ. Dlatego przez cały miesiąc MAJ będziemy modlić się do naszej Matki Maryi uczestnicząc w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH połączonych z LITANIĄ do NMP. Nabożeństwa będą odprawiane w naszej parafii w dni powszednie od poniedziałku do piątku o g. 17:30 przed Mszą św. odprawianą o g. 18:00 oraz w sobotę. W niedzielę NABOŻEŃSTWO MAJOWE o g. 8:30. Zachęcam i bardzo gorąco zapraszam dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w tych nabożeństwach. Powierzmy MARYI, szczególnie w tym miesiącu nasze radości, troski i kłopoty. W tych trudnych czasach wojen i niepokojów powierzmy Jej losy całego świata.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- od poniedziałku do piątku o g. 17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE i o g. 18:00 Msza św.;
- w sobotę Msza św. o g. 9:00; NABOŻEŃSTWO MAJOWE o g. 8:30.
- W sobotę 2 MAJA w naszym kraju obchodzimy DZIEŃ FLAGI POLSKIEJ. Uczcijmy ten dzień wywieszając BIAŁO-CZERWNĄ FLAGĘ. Porządek Mszy św. jak w niedzielę - o g. 9.00 i 11:30. Nabożeństwio majowe o g. 8:30.
- W niedzielę 3 MAJA przeżywać będziemy szczególną uroczystość kościelną i państwową. Oddawać będziemy cześć NMP w UROCZYSTOŚĆ KRÓLOWEJ POLSKI i wspominać będziemy z całym narodem kolejną 235 rocznicę UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIOMAJOWEJ, jakże ważnej w dziejach naszego narodu. Ze względu na przeżywaną w niedzielę 5 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ liturgia uroczystości 3-MAJOWEJ zostaje przeniesiona na SOBOTĘ. Zostaną odprawione w tym dniu 2 MSZE ŚW. o g. 9:00 i 11:30; o 8:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE.
- Dzisiaj po Mszy św. o g. 16:00 spotkanie z ucz. kl. III i ich rodzicami w ramach przygotowań do I KOMUNII ŚW.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZ. wraz z POSŁAŃCEM WARM.
- W tym tygodniu przeżywać będziemy I PIĄTEK MIESIĄCA. Od godzin porannych będę odwiedzał chorych w naszej parafii. O g. 17:10 będzie okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; o 17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE, o g. 18:00 MSZA ŚW.
- Składam gorące podziękowanie za ofiary złożone na spłatę zadłużenia. Zebrano 2093 zł.
- Składam staropolskie BÓG ZAPŁAĆ wszystkim panom, którzy wyrównali siłą swoich rąk teren przy kościele po usuniętych tujach. Dziękuję również za życzliwość i pomoc p. STANISŁAWOWI KOSEK.
- Dzisiaj po Mszy św. o g. 9:00 zmiana tajemnic różańcowych.
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.04.2026
- Przeżywamy dzisiaj 3 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- poniedziałek: Msza św. o g. 18:00
- od wtorku do piątku Msza św. o g. 9:00
- sobota: g. 12:30
- Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na spłatę zadłużenia powstałego w wyniku prac związanych z wykańczaniem DOMU PARAFIALNEGO.
- Dzisiaj po Mszy św. o g. 16:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakr. BIERZMOWANIA.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
- Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w poniedziałek poświęciły swój czas i rozebrały GRÓB PAŃSKI i CIEMNICĘ. BÓG ZAPŁAĆ.
- Bardzo dziękuję również panu TOMASZOWI TOMASZEWSKIEMU za ogromny wkład pracy w wykańczaniu domu parafialnego.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 16:00 spotkanie z ucz. kl. III i ich rodzicami w ramach przygotowań do I KOMUNII ŚW.
- Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na opłacenie operacji ZOSI GOLIAN chorującej na nowotwór złośliwy mózgu. Łącznie zebrano 2230 zł.
- Jestem ogromnie wdzięczny rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych za ogromne zaangażowanie w prace porządkowe na terenie kościelnym, a także za wykonanie schodów przy bocznym wejściu dla kościoła oraz pokrycie kosztów materiałów potrzebnych do wykonania tej pracy.
- Składam też staropolskie BÓG ZAPŁAĆ p. JANOWI MAZURKIS za wykonanie tablicy z hasłem tegorocznego ROKU DUSZPASTERSKIEGO „UCZNIOWIE - MISJONARZE”.
2 NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO) 12.04.2026
- Przeżywamy dzisiaj 2. NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, która jest NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO i rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu: - poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek Msza św. o g. 18:00 - środa Msza św. o g. 15:00 - sobota Msza św. o g. 17:00
- Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na spłatę zadłużenia.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 16:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.
- Dzisiejsza taca przeznaczona jest na CARITAS ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
- ZAPOWIEDZI: Do sakr. małżeństwa przygotowują się: MAJKA GIETKA – panna z parafii w Działdowie i BARTOSZ KLIMCZAK – nasz parafianin ZAPOWIEDŹ 3
- Dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na opłacenie operacji ZOSI GOLIAN chorującej na nowotwór złośliwy mózgu AT/RT.
- W sobotę 18.04. o g. 10:30 chciałbym się spotkać z ucz. kl. III przygotowującymi się do I KOMUNII ŚW.
- Jutro na g. 10:00 zapraszam osoby dysponujące czasem celem rozebrania GROBU PAŃSKIEGO.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 05.06.2026
Alleluja Jezus zmartwychwstał!
- Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - pierwszy dzień najważniejszych świąt w roku.
Prawda o zmartwychwstaniu Jezusa jest fundamentem naszej wiary. Bez zmartwychwstania nasza wiara byłaby pusta.
Kochani!
NIECH RADOŚĆ PŁYNĄCA ZE ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO UMACNIA WAS W WIERZE, NADZIEI I MIŁOŚCI. NIECH OTWIERA WASZE SERCA NA BOGA I DRUGIEGO CZŁOWIEKA. ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT WESOŁEGO ALLELUJA.
- Jutro drugi dzień świąt WIELKIEJ NOCY. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, a więc o g. 9⁰⁰, 11³⁰ i 16⁰⁰. Taca z II dnia świąt przeznaczona będzie na KUL.
- Porządek Mszy św. od wtorku do soboty: Msza św. od wtorku do soboty o g. 18⁰⁰.
- W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 2 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, która jest NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ku czci Miłosierdzia Bożego. Ustanowiona została w 2000 r. przez św. JANA PAWŁA II. W tym dniu przyjmując Komunię św. można uwolnić się od wszystkich kar pośmiertnych. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na CARITAS.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział we Mszach św. WIELKIEGO TYGODNIA i nabożeństwach, które adorowały Pana Jezusa w grobie. Dziękuję panom B i W KRIEŚNIAK, p. A. GIZA i p. W. FELKA za pomoc w zniesieniu elementów potrzebnych do dekoracji wielkanocnej. Dziękuję paniom, które wykonały dekorację w postaci grobu Pańskiego i ciemnicy. BÓG ZAPŁAĆ p. ZOFII KULYK, p. MAGDALENIE SZCZEPKOWSKIEJ i jej córce AGNIESZCE, p. KRYSTYNIE NASTAŁKA p. HENRYCE. Dziękuję właścicielom kwiaciarni AGROMELIA za współfinansowanie dekoracji GROBU PAŃSKIEGO.
- Zapowiedzi przedślubne: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: NIKOLA-MONIKA PODLEWSKA i ROBERT ZACZYK - oboje z naszej parafii ZAPOWIEDŹ 3 oraz MAJKA GIETKA - panna z parafii w Działdowie i BARTOSZ KLIMCZAK - nasz parafianin ZAPOWIEDŹ 2.
- W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na opłacenie operacji ZOSI GOLIAN, chorującej na nowotwór złośliwy mózgu AT/RT.
- Dziękuję p. STANISŁAWOWI KOSEK za naprawienie uszkodzonego polbruku na placu kościelnym.
- Dziękuję również ZESPOŁOWI PROMYKI ŚW. MONIKI za piękną oprawę muzyczną Mszy św. i nabożeństw TRIDUUM PASCHALNEGO oraz SŁUŻBIE LITURGICZNEJ oraz wszystkim, którzy czynnie włączali się w przeżywanie tych uroczystości.
NIEDZIELA PALMOWA
NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ
29.03.2026
- Przeżywamy dzisiaj NIEDZIELĘ PALMOWĄ, czyli NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ. Niedziela ta w Kościele katolickim rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ. Starajmy się przeżyć ten czas w skupieniu, na modlitwie, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Zapraszam na Msze św. i nabożeństwa WIELKIEGO TYGODNIA.
- PORZĄDEK MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW w tym tygodniu:
PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA - Msza św. g. 18⁰⁰.
W WIELKI CZWARTEK rozpocznie się TRIDUUM PASCHALNE. Jest to dzień ustanowienia 2 sakramentów: EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA.
Msza św. w tym dniu o g. 18⁰⁰.
Do g. 20⁰⁰ będzie trwała adoracja PANA JEZUSA w ciemnicy.
WIELKI PIĄTEK to jedyny dzień w roku bez Mszy św. Odprawiane jest w tym dniu NABOŻEŃSTWO MĘKI PAŃSKIEJ z adoracją krzyża.
Pamiętajmy, że w WIELKI PIĄTEK obowiązuje nas POST ŚCISŁY a więc nie spożywamy pokarmów mięsnych i ograniczamy ilość spożywanych posiłków do trzech.
O g. 17³⁰ - DROGA KRZYŻOWA
O g. 18⁰⁰ - NABOŻEŃSTWO MĘKI PAŃSKIEJ
Do g. 20⁰⁰ - adoracja PANA JEZUSA w GROBIE.
WIELKA SOBOTA, czyli WIGILIA PASCHALNA
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 19⁰⁰. Na liturgię przynosimy świece celem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
Od g. 10⁰⁰ do 18⁴⁵ trwać będzie adoracja Pana Jezusa w grobie. Chciałbym, aby Pan Jezus adorowany był przez cały czas, dlatego proszę mieszkańców poszczególnych ulic, aby włączyli się w tę adorację. Program adoracji wywieszony będzie w gablocie przed kościołem.
W WIELKĄ SOBOTĘ przynosimy również do poświęcenia pokarmy, którymi podzielimy się podczas wielkanocnego śniadania. Pokarmy będę święcił o g. 10⁰⁰ ; 11⁰⁰ ; 12⁰⁰ ; 13⁰⁰ i 16⁰⁰.
W I DZIEŃ ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
Msza św. rezurekcyjna o g. 7⁰⁰ rano. W tym dniu będzie jeszcze Msza św. o g. 11³⁰ i 16⁰⁰.
W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Msza św. g. 9⁰⁰ , 11³⁰ , 16⁰⁰. W poniedziałek wielkanocny tradycyjna taca przeznaczona jest na KUL.
- Osoby życzliwe i dysponujące wolnym czasem zapraszam w Wielką Środę na g. 10⁰⁰ aby przygotować dekorację świąteczną.
- Po raz kolejny zwracam się z prośbą o ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO. Do tej pory złożono na ten cel 629 zł.
- Polecam kolejny nr. GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARM.
- W tym tygodniu przypada I PIĄTEK m-ca. Od godzin porannych będę odwiedzał chorych z Najśw. Sakramentem.
Okazja do spowiedzi o g. 17¹⁰,
o g. 17³⁰ - DROGA KRZYŻOWA
o g. 18⁰⁰ - NABOŻEŃSTWO MĘKI PAŃSKIEJ. - ZAPOWIEDZI:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- NIKOLA-MONIKA PODLEWSKA i ROBERT ZACZYK - oboje z naszej parafii - ZAPOWIEDŹ 2.
- BARTOSZ KLIMCZAK - z naszej parafii i MAJKA GIETKA - z parafii w Działdowie - ZAPOWIEDŹ 1. - PROGRAM ADORACJI PANA JEZUSA w GROBIE
WIELKI CZWARTEK 19⁰⁰ - 20⁰⁰ adorują parafianie z ul. BUKOWEJ i BRZOZOWEJ
WIELKI PIĄTEK 19⁰⁰ - 20⁰⁰ adorują parafianie z ul. SŁONECZNEJ i z CIBÓR
WIELKA SOBOTA:
10⁰⁰ - 11⁰⁰ - adorują parafianie z ul. WIDOK bloki 89, 91, 93, 94
11⁰⁰ - 12⁰⁰ - parafianie z ul. WIDOK bloki : 95, 96, 97, 98
12⁰⁰ - 13⁰⁰ - pozostali mieszkańcy z ul. WIDOK
13⁰⁰ - 14⁰⁰ - mieszkańcy z ul. HENRYKOWSKIEJ
14⁰⁰ - 15⁰⁰ - parafianie z ul. JEZIORNEJ
15⁰⁰ - 16⁰⁰ - parafianie z ul. ŚWIETLIŃSKIEJ
16⁰⁰ - 17⁰⁰ - parafianie z ul. POLNEJ i OGRODOWEJ
17⁰⁰ - 18⁰⁰ - parafianie z ul. KWIATOWEJ
18⁰⁰ - 18⁴⁵ - parafianie z ul. KAJKI, SZKOLNEJ, RODZINNEJ i DĘBOWEJ
19⁰⁰ - 21⁰⁰ LITURGIA WIELKIEJ SOBOTY - Składam gorące podziękowanie p. TOMASZOWI TOMASZEWSKIEMU za prace wykonywane w domu parafialnym.
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22.03.2026)
- Przeżywamy dzisiaj 5 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU. Przyszła niedziela będzie NIEDZIELĄ PALMOWĄ zwaną również NIEDZIELĄ MĘKI PAŃSKIEJ. Została ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kiedy to mieszkańcy miasta witali go machając gałązkami palmowymi. Na tę pamiątkę przynosimy ze sobą do poświęcenia palmy.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- od poniedziałku do środy Msza św. o g. 18⁰⁰
- od czwartku do soboty o g. 8³⁰
- DROGA KRZYŻOWA w piątek o 17³⁰
- Bardzo dziękuję za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę na spłatę zadłużenia. Złożyliście państwo 2033 zł. BÓG ZAPŁAĆ.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZ. wraz z POSŁAŃCEM WARM.
- Do puszki stojącej na stoliku pod chórem można jeszcze składać ofiary na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
- ZAPOWIEDZI: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: ALEKSANDRA BURZEC i DAWID OPALIŃSKI - oboje z naszej parafii (Zapowiedź 3) oraz NIKOLA-MONIKA PODLEWSKA i ROBERT ZACZYK - oboje z naszej parafii (Zapowiedź 1).
- Dnia 27 marca o g. 20⁰⁰ ulicami Ostródy wyruszy procesja z DROGĄ KRZYŻOWĄ. Bliższe informacje na ten temat znajdują się w gablocie przed kościołem.
- Dnia 28 marca o g. 17⁰⁰ i 29 marca o g. 16⁰⁰ na scenie kameralnej OSTRÓDZKIEGO AMFITEATRU zostanie przedstawione MISTERIUM CHRYSTUSA pt. CZEGO SZUKACIE w wykonaniu GRUPY TEATRALNEJ DOBRA WSPÓLNEGO i chóru parafii NPNMP w Ostródzie.
- W środę 25 marca przypada uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. W związku z tym chciałbym zachęcić was - drodzy parafianie do DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Deklaracje związane z tą adopcją wyłożone są pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- Dziękuję p. TOMASZOWI TOMASZEWSKIEMU za prace wykonywane w domu parafialnym oraz MATEUSZOWI i MACIEJOWI za pozamiatanie placu przy kościele.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 16⁰⁰ odbędzie się spotkanie z ucz. kl. III i ich rodzicami.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 9⁰⁰ odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2026
- Przeżywamy dzisiaj 4 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU.
- Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- w poniedziałek i wtorek Mszy św. nie będzie z powodu mojego wyjazdu na rekolekcje w Kętrzynie, które będę głosił.
- środa i czwartek - Msza św. o g. 18⁰⁰
- w piątek o g. 17³⁰ DROGA KRZYŻOWA a o g. 18 Msza św.
- w sobotę Msza św. o g. 12⁰⁰
- Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, wysłuchały nauk rekolekcyjnych, skorzystały z sakr. spowiedzi i komunii św. Dziękuję też za modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
- BÓG-ZAPŁAĆ również za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Złożyliście kochani na ten cel 2361 zł. Bardzo dziękuję!
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
- Do puszki stojącej na stoliku pod chórem można składać ofiary na zakup kwiatów do GROBU PAŃSKIEGO.
- Zapowiedzi:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
ALEKSANDRA BURZEC
i DAWID OPALIŃSKI - oboje z naszej parafii
- Zapowiedź 2 - Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na spłatę zadłużenia.
- Bardzo dziękuję za okazaną życzliwość i wykonywane prace w domu parafialnym i placu przykościelnym - panom:
KAMILOWI SKOLMOWSKIEMU
DARIUSZOWI SZYMAŃSKIEMU
PAWŁOWI GROCHALSKIEMU z SYNAMI
TOMASZOWI TOMASZEWSKIEMU
ANDRZEJOWI HORBAJCZUK
ANDRZEJOWI GIZA
WIESŁAWOWI FELKA
MICHAŁOWI MORAWSKIEMU
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2026
1. Przeżywamy dzisiaj 3 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU zbliżając się powoli do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
2. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
-od poniedziałku do czwartku Msza św. o g. 8.30
-piątek i sobota - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
3. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Na ten cel złożyliście Państwo 3713 zł. Dziękuję za zrozumienie mej prośby i hojne ofiary. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie również przeznaczona na ten sam cel. Przyszedł również rachunek za luty w wysokości 4238,60 zł.
3. W tym tygodniu w PIĄTEK 13 marca rozpoczną się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które trwać będą 2 dni: PIĄTEK i SOBOTA. Wygłosi je ks. JAROSŁAW WISZOWATY. Serdecznie zapraszam na nauki rekolekcyjne i zapraszam do skorzystania z sakr. spowiedzi i Komunii św. Niech to będzie nasze przygotowanie duchowe do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Proszę o modlitwę w intencji naszych rekolekcji, aby jak najwięcej osób z nich skorzystało i jak również w intencji rekolekcji, które ja będę głosił.
PORZĄDEK REKOLEKCJI JEST NASTĘPUJĄCY:
PIĄTEK :
g. 10.30 - spowiedź
g. 11.00 - Msza św. z nauką ogólną
g. 17.30 - spowiedź
g. 18.00 - Msza św. z nauką ogólną
SOBOTA :
g. 8.30 - spowiedź
g. 9.00 - Msza św. z nauką ogólną
g. 11.00 - spowiedź
g. 11.30 - Msza św. z nauką ogólną
g. 15.30 - spowiedź
g. 16.00 - Msza św. z nauką ogólną
5. Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARM.
6. Dzisiaj wszystkie panie obchodzą swoje święto. Życzę Wam drogie Panie, aby każdego dnia towarzyszyło Wam Boże błogosławieństwo, opieka Matki Najświętszej, miłość i życzliwość osób, które Bóg stawia na Waszej drodze. Bądźcie zdrowe, szczęśliwe i cieszcie się życiem.
7. Ofiary złożone na tacę w czasie rekolekcji przeznaczone będą dla ks. rekolekcjonisty w ramach wdzięczności za wygłoszone nauki rekolekcyjne.
8. Dzisiaj po Mszy św. o g. 16.00 - spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
9. KLUB GAZETY POLSKIEJ w Ostródzie organizuje świąteczną zbiórkę darów dla rodaków z Wileńszczyzny. Zbierana jest żywność z długim terminem ważności, chemia gospodarcza itd. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.
10 Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
ALEKSANDRA BURZEC i DAWID OPALIŃSKI - oboje z naszej parafii. Zapowiedź 1
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1.03.2026
1. Przeżywamy dzisiaj 2 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU.
Wykorzystajmy ten czas by zmienić swoje życie na lepsze. Uszanujmy ten czas przez modlitwę, udział we Mszach św. i nabożeństwach wielkopostnych takich jak DROGA KRZYŻOWA odprawiana w każdy PIĄTEK o g. 17.30 i GORZKIE ŻALE odprawiane w każdą NIEDZIELĘ o g. 8.30.
2. Już dzisiaj proszę o modlitwę w intencji WIELKOPOSTNYCH REKOLEKCJI, które w naszej parafii odbędą się 13 i 14 marca, a wygłosi je ks. JAROSŁAW WISZOWATY - Proszę też o modlitwę w intencji rekolekcji, które ja będę głosił.
3. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
od poniedziałku do piątku Msza św. o g. 18.00
w sobotę o g. 9.00
4. Następna niedziela jako druga niedziela m-ca i dzisiejsza niedziela to niedziele, w których zebrane ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.
5. Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
6. Do puszki znajdującej się na stoliku pod chórem, można składać ofiary na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
7. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK m-ca. Zapraszam na Adorację PANA JEZUSA w Najśw. Sakramencie od g. 17.30.
8. W tym tygodniu obchodzić będziemy też I PIĄTEK m-ca. Od godzin porannych będę odwiedzał chorych w naszej parafii.
O g. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, o 17.30 – NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ, o 18.00 – MSZA ŚW.
9. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych.
10 Dzisiaj po Mszy Św. o g. 16.00 spotkanie z uczniami kl. III i ich rodzicami w ramach przygotowań do I KOMUNII ŚW.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.02.2026
1. Przeżywamy dzisiaj 1 NIEDZIELE WIELKIEGO * POSTU , który rozpoczął się 13 lutego w ŚRODE POPIELCOWĄ.
2. Zapraszam do udziału we mszach św. i nabożeństwach wielkopostnych, takich jak :
DROGA KRZYŻOWA w każdy PIĄTEK o g. 17.00 ;
GORZKIE ŻALE w każdą NIEDZIELE o g. 8.30
3. Porządek Mszy św. w tym tygodniu :
– od poniedziałku do soboty z wyjątkiem piątku Msza św. o g. 9.00 ;
– w piątek o g. 18.00 ; o 17.30 – nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ
4. Chciałbym gorąco podziękować za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na spłatę zadłużenia w kwocie 1581 zł. BÓG ZAPŁAĆ.
5. Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
6. Do puszki znajdującej się na stoliku przy filarze pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
7. Wczoraj zakończyłem w naszej parafii wizytę duszpasterską. Rodziny, które w czasie mojego kolędowania były nieobecne w domu z różnych
powodów (lub były chore) a chciałyby mnie jeszcze zaprosić na kolędę, to proszę o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie. Zgłoszone rodziny mogę odwiedzić od poniedziałku do czwartku od godziny 16.00.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim rodzinom, które otwarły drzwi swoich mieszkań i zaprosiły mnie by przyjąć Boże błogosławieństwo na ten rok. By się wspólnie pomodlić, porozmawiać i lepiej się poznać
Bardzo dziękuję za ofiary złożone z racji kolędy, które na pewno wspomogą mnie w spłacie zadłużenia powstałego w wyniku prac wykonywanych w domu parafialnym. Dziękuję również za ofiary na fundusz parafialny.
Dziękuję rodzinom, które poczęstowały mnie smakowitymi obiadami i ciastem, kawą i herbatą. BÓG ZAPŁAĆ za Waszą życzliwość, za mile spędzony czas i rozmowę.
Nie ukrywam, że w naszej parafii jest dużo rodzin, które nie przyjęły mnie po kolędzie. Widocznie nie potrzebują takich spotkań. No cóż mają do tego prawo.
Jeszcze raz za wszystko BÓG ZAPŁAĆ.
Mam nadzieję, że te osoby które nie chcą mieć kontaktu z parafią ani poprzez udział
w niedzielnych Mszach św., nie chcą też kontaktu ze mną podczas kolędy, nie będą oczekiwać ode mnie zaświadczeń, że są osobami wierzącymi i praktykującymi.
Kochani! W czasie odwiedzin duszpasterskich wyrażaliście państwo radość z tego, że w kościele
mamy ciepło. Rzeczywiście jest bardzo przyjemnie siedzieć w ciepłym miejscu, kiedy jest na dworzu jest mroźno i zimno, ale niestety wiąże się to
z bardzo dużymi kosztami. Od chwili włączenia pompy, a więc od listopada 2025r do stycznia 2026r. wysokość rachunku za ogrzewanie wyniosła 9770zł plus 1000zł za naprawę pompy, czyli razem 10770zł. Ofiary zbierane na ten cel w drugie niedziele miesiąca od listopada 2025r do 31 stycznia 2026r wynoszą 5346zł.
Jeżeli w najbliższych dniach nie wpłacę 5424zł grozi nam odcięcie prądu w kościele.
Przykro mi, że znów muszę zwrócić się do Was kochani o wsparcie finansowe w niedzielę 1 marca na ten cel. Prosiłbym o poważne potraktowanie tej sprawy i, przemyślenie jakie kroki podjąć na przyszłość.
8. Chciałbym gorąco podziękować p. ANDRZEJOWI SWICZAKOWI za posypanie piaskiem terenu przy kościele, oraz p. TOMASZOWI TOMASZEWSKIEMU za prace wykonywane w domu parafialnym.
6 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.02.2026
1. Przeżywamy dzisiaj 6 NIEDZIELĘ zwykłą w ROKU LITURGICZNYM.
2. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– poniedziałek
– wtorek
– czwartek
– sobota
Msza św. g. 9.00
– piątek g. 15.00
3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na spłatę zadłużenia powstałego w wyniku wszelkich prac prowadzonych w domu parafialnym.
4. Dzisiaj po Mszy św. o g. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
5. Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
6. W tym tygodniu 18 lutego przeżywać będziemy ŚRODĘ POPIELCOWĄ, z którą rozpocznie się okres WIELKIEGO POSTU.
Niech będzie to dla nas czas nawrócenia, przemiany naszych serc, zadumy i refleksji
nad własnym życiem; czas przygotowania do świąt ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Uszanujmy ten czas rezygnując z wszelkich zabaw i imprez rozrywkowych, a także
spożywania napojów alkoholowych.
Poświęcimy więcej czasu na modlitwę, udział w rekolekcjach wielkopostnych
i nabożeństwach takich jak DROGA KRZYŻOWA i GORZKIE ŻALE.
Na nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ zapraszam w każdy PIĄTEK o g. 17.30.
W ten piątek ze względu na mój udział we Mszy św. odpustowej w parafii św. Hiacynty i Franciszka, NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ będzie o g. 15.30, zaraz po Mszy św. odprawianej o g. 15.00.
NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW odprawiane będzie w każdą niedzielę o g. 8.30.
W ŚRODĘ POPIELCOWĄ w naszej parafii będą 2 MSZE ŚW. o g. 11.00 i 18.00.
Przypominam, że w ŚRODĘ POPIELCOWĄ obowiązuje nas post ścisły, a więc ograniczamy
spożywanie posiłków do trzech i rezygnujemy w tym dniu z dań mięsnych.
7. W niedzielę 22 lutego po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
8. W ŚRODĘ i PIĄTEK odwiedzin duszpasterskich nie będzie.
Tak więc porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący:
PONIEDZIAŁEK: rodziny zam. na ul. WIDOK w BLOKU NR. 100
WTOREK: OSIEDLE BLIŹNIAKÓW NR 14/2 : 16/2 : 18/1 : 18/2 : 20/1 : 20/2, po drugiej stronie 81/1 : 81/2
CZWARTEK: rodziny zam. na ul. KAJKI i UL. RODZINNEJ
SOBOTA: rodziny zam. w BLOKU 101 na WIDOKU
Początek kolędy w poniedziałek, wtorek, czwartek o g. 16.00, w sobotę o g. 10.00.
5 NIEDZIELA ZWYKŁA 08.02.2026
1. Przeżywamy dzisiaj 5 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ w ROKU LITURGICZNYM.
2. W środę 11 lutego przypada ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Zapraszamy na Mszę św. o g. 11.00
w szczególności osoby chore i cierpiące, które mogą przybyćć na tę Mszę św. W czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament NAMASZCZENIA CHORYCH. O g. 10.30 będzie można skorzystać z sakr. spowiedzi.”
3. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– poniedziałek
– wtorek
– czwartek
– piątek
– sobota
Msza św. o godzinie 9.00
- środa – Msza św. o godzinie 11.00
4. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę zadłużenia, które powstało w wyniku prac wykonywanych w domu parafialnym.
6. Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz POSŁAŃCA WARMIŃSKIEGO
7. Dziękuję wszystkim osobom, które 2 lutego po Mszy św. pomagały rozebrać dekorację bożonarodzeniową.
Panu ANDRZEJOWI GIZE i Panu ANDRZEJOWI ADAMCZEWSKIEMU za przeniesienie materiałów
budowlanych do domu parafialnego.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 16.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
9. Porządek kolędy w tym tygodniu:
OSIEDLE WIDOK
PONIEDZIAŁEK: odwiedzę rodziny zam. w bloku NR. 93
WTOREK: rodziny zam. w bloku NR. 95
ŚRODA: rodziny zam. w bloku NR. 96
CZWARTEK: rodziny zam. w bloku NR. 98
PIĄTEK: rodziny zam. w bloku NR. 99
SOBOTA: rodziny zam. w bloku NR. 97
4 NIEDZIELA ZWYKŁA 01.02.2026
1. Przeżywamy dzisiaj 4 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ w ROKU LITURGICZNYM.
2. Jutro przeżywać będziemy ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – chrześcijańskie święto upamiętniające ofiarowanie Jezusa w świątyni jerozolimskiej zg. z prawem mojżeszowym. Jest to również ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ dlatego centralnym punktem tego święta jest ceremonialne poświęcenie
świec, aby symbolizować duchowe światło; jakie Nasz Pan przyniósł światu, często pogrążonemu w grzechu i ciemności. Tak więc przynośmy do poświęcenia świece. W naszej parafii w tym dniu zostaną odprawione
2 MSZE ŚW. o g. 11.00 i 18.00
Taca z tego dnia przeznaczona będzie na zakon KONTEMPLACYJNY w Szczytnie.
3. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- poniedziałek o g. 11.00 i 18.00
- wtorek o g. 9.00
- środa o g. 9.00
- czwartek o g. 9.00
- piątek o g. 18.0
- sobota o g. 9.00
4. Bardzo bym prosił, abyśmy w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00 rozebrali dekoracje bożonarodzeniowe. Z dniem 2 lutego kończymy w kościołach śpiewanie kolęd.
5. Dzisiaj po Mszy św. o g. 9^00 zmiana tajemnic różańcowych.
6. Przyszła niedziela będzie 2 niedzielą miesiąca. A więc ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
7. W tym tygodniu w czwartek zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie na godzinę 8.30, przed Mszą św. o g. 9.00
8. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK miesiąca. Od godzin porannych będę odwiedzał chorych z Najśw. Sakramentem. O godzinie 17.40 spowiedź pierwszopiątkowa, a o 18.00 Msza św.
9. Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz POSŁAŃCA WARMIŃSKIEGO.
10. PORZĄDEK KOLĘDY w tym tygodniu:
W poniedziałek i piątek kolędy nie będzie.
WTOREK: odwiedzę rodziny zam. na ul. ŚWIETLIŃSKIEJ.
NR. 1/1 ; 1/3 ; 5A ; 9 ; 17 ; 17A ; 19 ; 21 ; 21A ; 23 ;
ŚRODA : dalszy ciąg kolędy na ul. ŚWIETLIŃSKIEJ
NR. 29 ; 31 ; 37 ; 39 ; 47 ; 53 ; 55 ; 57 ; 73 ;
CZWARTEK : dalszy ciąg kolędy na ul. ŚWIETLIŃSKIEJ
NR. 49/2 ; 49A ; 51/2 ; 51/3 ; I NOWE DOMY STOJĄCE PRZED WJAZDEM DO POWYŻSZYCH NUMERÓW
SOBOTA : odwiedzę rodziny zam. na ul. WIDOK BLOK 89 i 91
3 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.01.2026
1. Przeżywamy dzisiaj 3 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU LITURGICZNEGO.
2. Chciałbym serdecznie podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na spłatę zadłużenia. Zebrano na ten cel 1997 zł.
3. Porządek Mszy Św. w tym tygodniu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobota - Msza św. o godzinie 9.00
środa - Msza św. o godzinie 10.30
4. Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz POSŁAŃCA WARMIŃSKIEGO
5. Podziękowanie za prace wykonane w domu parafialnym:
p. TOMASZOWI TOMASZEWSKIEMU
p. ANDRZEJOWI GIZIE
p. ROBERTOWI BUNALSKIEMU
6. PORZĄDEK KOLĘDY w tym tygodniu:
ŚRODA : dalszy ciąg ul. HENRYKOWSKIEJ NR. 27B/1, 27/2, 27B/2, 29/2, 29/3, 29/5, 29/7, 29/8, 29/6
2. NIEDZIELA ZWYKŁA 18.01.2026
1. W roku liturgicznym wypada dziś II NIEDZIELA ZWYKŁA
2. Porządek Mszy Św. w tym tygodniu (z wyjątkiem piątku):
– od poniedziałku do soboty Msza św. o g. 9.00
– w piątek o g. 17.00
3. Chciałbym gorąco podziękować za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła w kwocie 1810,50 zł.
4. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone będą na spłatę zadłużenia jakie powstało w wyniku opłat za prace już wykonane i w dalszym ciągu wykonywane w domu parafialnym.
5. Dziś po Mszy św. o g. 16.00 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do sakr. bierzmowania.
6. Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM.
7. Spotkanie z kandydatami do I KOMUNII ŚW. i ich rodzicami odbędzie się po feriach.
8. Składam staropolskie BÓG-ZAPŁAĆ panom TOMASZOWI TOMASZEWSKIEMU za pomoc wykonaną w domu parafialnym i panu DARIUSZOWI SZYMAŃSKIEMU za wielką życzliwość i odśnieżenie placu przy plebanii.
7. PORZĄDEK KOLĘDY w tym tygodniu :
PONIEDZIAŁEK : odwiedzę rodziny zam. na ul. POLNEJ od NR. 2A–14ABC
WTOREK : dalszy ciąg ul. POLNEJ od NR. 14–26
ŚRODA : dalszy ciąg ul. POLNEJ od NR 1–9
CZWARTEK : dalszy ciąg ul. POLNEJ od NR 13–25
PIĄTEK : od g. 16.00 do Mszy św. o g. 17.00 rodziny zam. przy ul. SZKOLNEJ. Po Mszy Św. od g. 18.00 rodziny zam. na WZGÓRZU.
SOBOTA : rodziny zam. na ul. HENRYKOWSKIEJ od NR 8–50 po stronie kościoła.
Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO
11.01.2026
1. Obchodzimy dzisiaj NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO która w Kościele Katolickim kończy okres Bożego Narodzenia, choć kolędy śpiewamy do 2 lutego.
Dzisiejsza niedziela jest okazją by przypomnieć, że sakrament chrztu jest pierwszym i najważniejszym sakramentem bo gładzi grzech pierworodny i daje możliwość przyjmowania innych sakramentów.
Warunkiem ochrzczenia małego dziecka jest zapewnienie ze strony rodziców i chrzestnych, że będą wprowadzać to dziecko w świat wiary poprzez swoją własną postawę życiową . Dlatego rodzicami chrzestnymi powinny być osoby wierzące i praktykujące swoją wiarę. Jeżeli są spoza naszej parafii proszę o dostarczenie zaświadczenia od księdza proboszcza parafii w której mieszkają.
2. Porządek mszy świętych w tym tygodniu: od poniedziałku do soboty Msza święta o godzinie 9:00 .
3. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na ogrzewanie kościoła, a z przyszłej niedzieli na spłatę zadłużenia za materiały budowlane i prace wykonane w domu parafialnym.
4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania .
5. Polecam kolejny numer Gościa Niedzielnego z Posłańcem Warmińskim.
6. Porządek kolędy w tym tygodniu :
Poniedziałek: odwiedzę rodziny zamieszkałe na ulicy Jeziornej po lewej stronie od numeru jeden do numeru 15 d .
Wtorek : rodziny zamieszkały na ulicy Jeziornej po lewej stronie od numeru 17 do końca tej strony .
Środa: Rodziny zamieszkają po stronie prawej ulicy Jeziornej od numeru 2 do numeru 10.
Czwartek: odwiedzę pozostałe rodziny na ulicy Jeziornej po stronie prawej do końca tej strony .
Jeśli chodzi o strony lewą i prawą patrzymy w kierunku od kapliczki do jeziora.
Piątek: odwiedzę rodziny zamieszkałe na ulicy Brzozowej
Sobota: rodziny zamieszkałe przy ulicy Ogrodowej
Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00 , w sobotę o godzinie 10:00
Prosiłbym osoby składające podczas kolędy ofiary na fundusz porządkowy o napisanie imienia i nazwiska oraz adresu.
Przypominam że od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00 mogę odwiedzić rodziny dysponujące wolnym czasem niezależnie od ulicy na której mieszkają, ale proszę o informację telefoniczną lub osobistą po Mszy świętej.
7. W prezbiterium po lewej stronie od strony wiernych znajduje się nowy herb obecnego Papieża Leona XIV.
Chciałbym podziękować panu Kornelowi Andrzejewskiemu za ofiarowaną płytę OSB i pani Joannie Śliwińskiej za namalowanie tego herbu i panu Andrzejowi Adamczewskiemu za zawieszenie tego herbu.
2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 4.01.2026
- Obchodzimy dziś II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM.
- We WTOREK 6 STYCZNIA obchodzimy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO zwaną potocznie UROCZYSTOŚCIĄ TRZECH KRÓLI.

W tym dniu zostaną odprawione Msze Św. według porządku niedzielnego:
9.00, 11.30, 16.00
Po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie kredy.
Ofiara zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na cele misyjne. - Porządek Mszy Św. w tym tygodniu:
poniedziałek, środa, piątek, sobota - Msza Św. godz. 9.00
czwartek - Msza Św. godz. 18.00 - Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
- Polecam kolejny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO wraz z POSŁAŃCEM WARMIŃSKIM
- Okres po BOŻYM NARODZENIU to w kościele katolickim czas wizyt duszpasterskich zwanych potocznie KOLĘDĄ rozpocznie się od 7 stycznia.
W ŚRODĘ odwiedzę rodziny zam. na ulicy KWIATOWEJ.
W CZWARTEK na ulicy DĘBOWEJ.
W PIĄTEK na ul. BUKOWEJ.
W SOBOTĘ od g. 10.00 - 12.00 rodziny zam. w CIBORACH, a od 12.30 rodziny zam. na ulicy SŁONECZNEJ.
Początek kolędy od środy do piątku od g. 16.00 w sobotę od g. 10.00.
Przeżyjmy te odwiedziny jako pewnego rodzaju akt religijny, ale też wykorzystajmy ten czas na wspólną rozmowę, dyskusję a przede wszystkim na bliższe poznanie siebie. Czasami ktoś przychodzi po zaświadczenie, że jest osobą wierzącą i praktykującą, a ja tę osobę widzę po raz pierwszy, bo nie ma ona zwyczaju uczestnictwa we Mszach św. ani spotkania się ze mną podczas wizyt duszpasterskich. Pamiętajmy, że tworzymy wspólnotę, wspólnie za siebie odpowiedzialną.
Rodziny, które zdecydują się mnie przyjąć w swoich domach prosiłbym o przygotowanie swoich mieszkań, a więc:
- nakryty stół
- zapalone świece
- święcona woda
- Pismo Św.
Jeżeli są rodziny dysponujące wolnym czasem od g. 10.00 - 12.00, to mogę je odwiedzić wcześniej, niezależnie od tego na jakiej ulicy mieszkają. Proszę o informację po Mszach św. i telefonicznie.
Kochani! Tak jak w ubiegłym roku ofiary składane z racji kolędy przeznaczone są na spłatę zadłużenia za prace i materiały potrzebne do wykańczania domu parafialnego.
Przy okazji kolędy zbierane są też ofiary na fundusz porządkowy (wynagrodzenie za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów), który w ubiegłym roku wynosił 50 zł. Byłbym wdzięczny, gdybyście państwo wspomogli mnie ofiarami na ten cel.
Niedziela Św. Rodziny
28.12.2025
1. Dzisiaj przeżywamy ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY z NAZARETU: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA.
Módlmy się o dar miłości, jedności i żywej wiary dla wszystkich rodzin.
Prośmy w swoich modlitwach szczególnie o to, aby małżeństwa były budowane na wierze, wzajemnej miłości i szacunku.
2. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
PONIEDZIAŁEK
WTOREK
ŚRODA
PIĄTEK - MSZA ŚW. o g. 18.00
SOBOTA – MSZA ŚW. o g. 9.00
3. W ŚRODĘ pożegnamy STARY ROK 2025. Zapraszam na godz. 17.15 na specjalne nabożeństwo z racji kończącego się rokupołączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. A o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Z tej okazji już dziś życzę wszystkim udanej zabawy sylwestrowej.
4. W CZWARTEK powitamy NOWY ROK 2026.
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - święto obowiązujące, a więc nie bycie na Mszy św. wiąże się z popełnieniem grzechu. W tym dniu zostaną odprawione dwie Msze św: o godzinie 11.30 i o 18.00
5. PIĄTEK w tym tygodniu jest I PIĄTKIEM MIESIĄCA.
Do chorych udam się w godzinach porannych z Najświętrzym Sakramentem. Spowiedź pierwszopiątkowa od g. 17.40, Msza św. o 18.00.
6. Dzisiaj po Mszy św. o g. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 16⁰⁰ odbędzie się spotkanie z ucz. kl. III i ich rodzicami.